Első néhány cikta-nemez tárgyam elkészült, de sok-sok tervem van még. Maga a gyapjú elég durva, erős szálú, nemezelése leginkább a rackához hasonlítható-az általam kipróbált gyapjak közül. A cikta gyapjút eredetileg főként vastag zoknik (a fuszeklik), ujjasok, kesztyűk, valamint a sváb kézművesek jellegzetes papucsa, a pacsker alapanyagául használták.
Üdvözöllek blogomon! Nemezkészítő vagyok, műhelyem Ásotthalmon található. Nemezeimhez magyar gyapjút használok, ez számomra azért fontos, mert az itthon tenyésztett cigája, cikta, racka és más juhfajták kiváló minőségű gyapja nagyon ritkán hasznosul újra. A lenyírt gyapjút magam tisztítom, kártolom és festem. A színeket a természetben gyűjtött levelekkel, termésekkel, növényi részekkel festem. Ez sok kísérletezéssel jár, blogomon ezzel kapcsolatos tapasztalataimat szeretném megosztani.
2019. december 2., hétfő
Ciktáskodás
Ha követtétek a bejegyzéseimet, emlékezhettek hány zsák nyers, piszkos gyapjú mosására került sor a nyáron! Hát ez a gyapjú mostanra szép tiszta, egy része kártolt is. A kártolás persze folyamatos, mivel tényleg nagyon sok van.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)